شرکت سبدگردان مهرگان، بازوی اقتصادی گروه مهرگان

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) از تاریخ ۱۶ الی ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ به عنوان مهمترین و بزرگترین رویداد کشور در زمینه بورس با حضور جمع کثیری از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپا شد و شرکت سبدگردان مهرگان با همراهی گروه مالی در این نمایشگاه حضور فعال داشت.

در حاشیه این نمایشگاه، سعید خانی‌پور مدیرعامل سبدگردان مهرگان (بازوی اجرایی گروه مالی مهرگان در بازار سرمایه) اعلام نمود: این شرکت اواخر اسفند سال گذشته تاسیس شده و حدود ۳ ماه از عمر کاری آن می‌گذرد، هدف از تشکیل این مجموعه تکمیل زنجیره خدمات و ابزارهای گروه مالی مهرگان (ساتا) بوده است. شرکت از شروع فعالیت حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال AUM  سبدهای اختصاصی‌ داشته است.

وی گفت هم اکنون موافقت اصولی صندوق سهامی را از سازمان بورس گرفته‌ است و امید است تا هفته‌های آتی مجوز این صندوق را دریافت نمایند. همچنین ایجاد صندوق‌های متنوع در دستور کار قرار گرفته است که به تدریج با مذاکره با سازمان‌ مجوزهای فعالیت را اخذ خواهند کرد.

بازوی اقتصادی گروه مهرگان هستیم

به گفته سعید خانی‌پور اساساً گروه مالی مهرگان به عنوان بازوی اقتصادی گروه ساتا در بازار سرمایه است، لذا توسعه نهادی آن یکی از ماموریت‌های مهمی است که گروه ساتا را نیز متحول نموده تا قابلیت توسعه را افزایش دهد.  

وی در ادامه گفت: در مجموعه ساتا پتانسیل‌های زیادی وجود دارد و بیش از 500 همت حجم برآوردی دارایی‌های تحت مدیریت آن است و در صدد آن هستند که با توسعه نهادی درون سازمان و با طراحی ابزارهای ملی منتوع بتواند نقش موثری جهت کمک به فرآیند مدیریت و دارایی‌های گروه ایفا نماید.  

پیام بگذارید