معرفی صندوق های سرمایه گذاری

معرفی صندوق های سرمایه گذاری

 صندوق سرمایه‌گذاری، نوعی ابزار سرمایه‌گذاری است که با گردآوری سرمایه افراد با مبالغ مختلف، امکان مدیریت حرفه‌ای را فراهم می‌کند. برخلاف سبدگردانی اختصاصی که سبدی از دارایی‌ها ویژه یک سرمایه‌گذار ایجاد می‌شود، در صندوق‌های سرمایه‌گذاری سبدی از دارایی‌ها برای تعداد زیادی سرمایه‌گذار تشکیل می‌شود. سرمایه‌گذاران صندوق‌های سرمایه‌گذاری به میزان واحدی که خریداری می‌کنند، در سود و زیان صندوق شریک هستند.

 صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند به عنوان سبدهای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند. هر سبد ممکن است دارای ده‌ها یا صدها نوع اوراق از قبیل سهام و اوراق مشارکت باشد.

در واقع شما می توان آن را به صورت شرکتی در نظر بگیرید که در آن افراد مختلف پول های خود را روی هم می گذارند و در سبدی از اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند.

در برنامه ریزی های شرکت سبدگردان مهرگان، تلاش برای تاسیس انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری با هدف ایجاد شرایط متناسب با خواسته مالی سرمایه‌گذاران می باشد. بدیهی است با تحقق این هدف، شرایط برای سرمایه‌گذار فراهم شده تا انتخابی هم‌راستا با اهداف مالی‌ و متناسب با سطح ریسک‌پذیری خود داشته باشد.

در حال حاضر گروه‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران وجود دارد، اصلی‌ترین آن‌ها عبارتند از، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، مختلط و درآمد ثابت هستند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

سرمایه‌گذارانی که علاقمند به کسب بازدهی متناسب با شاخص کل بورس هستند ...

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط

صندوق‌ سرمایه‌گذاری مختلط مناسب سرمایه‌گذارانی با سطح ریسک‌پذیری ...

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی از انواع صندوق‌های مشترک است که با کمترین ریسک ...